SkyDrive kasutamine ja mahupiirangud

SkyDrive on mõnus võimalus hoida oma andmeid “pilves”, neid jagada, varundada ja muud moodi elu andmehoidlaga mugavaks teha. SkyDrive on igaühel, kel LiveID (uue nimega Microsoft Account). Ja kel LiveID-d ei ole, saab alati teha omale LiveID ja ikkagi SkyDrive kasutada.

SkyDrive’i on lihtne leida (www.skydrive.com)

Algselt oli igale kasutajale tagatud 25GB kettaruumi, hiljuti vähenes tasuta kettaruum 7GBni, varasemad kasutajad, kes õigel ajal jaole said, võisid omale säilitada 25GB piiri.

Olen ise päris usin sedalaadi vahendite kasutaja (SkyDrive, DropBox, GoogleDrive) – seepärast olen endale mõned “kasulikud nipid” selgeks teinud ja jagan neid heal meelel.

SkyDrive’i kasutusviisid

 

 1. Tavaline võrguketas. Skydrive “ketas” – on ta siis 25GB või 7GB lubab sul faile kus iganes üles laadida ja alla laadida. Pilte ja dokumente ei pea kasutamiseks/vaatamiseks alla laadima, neid saab otse veebilehel vaadata ja lehitseda.

   

 2. Office WebApps. Skydrive’i salvestatud Wordi, Exceli, Powerpointi dokumente ning OneNote’i märkmikke saab avada ja kasutada otse veebilehel – selleks on veebipõhised Office’i rakendused SkyDrive’i sisse ehitatud. Kel kogemus Google’i dokumentidega (google docs), siis midagi analoogilist aga selle vahega, et Skydrives säilib kogu Office’ist tuttav funktsionaalsus ja kujundus. Mul on üsna keerukate valemitega dokumente tulnud pidada – kõik toimib ka veebilehel normaalselt.

 3. Kaustad ja jagamine. Skydrive kettal saad luua omale mugava kaustadesüsteemi. Üksikut kausta saab korraga alla laadida (zip failina) – kausta saab ka jagada – muuta teistele kättesaadavaks. Nii kooskasutamise- (kooskirjutamise) kui lugemisrežiimis. Jagada saab konkreetsetele kasutajatele (LiveID kaudu). Jagada saab aga ka lingi vahendusel – seda siis meilitsi või kuidas iganes edastades (lingi võib kohe ka lühendada). Jagada saab ka näiteks pildi või dokumendikausta oma veebilehele “embeedides”

   

 4. Koopia oma arvutis (või arvutites). SkyDrive ketta kasutamiseks on kaks vahvat rakendust – Live Mesh ja SkyDrive Rakendus. Üks võimaldab üksikuid kaustu oma arvutist hoida koopiana sünkroonis SkyDrive kettal. Teine kogu SkyDrive ketast pidada koopiana oma arvutis. Viimasel juhul tekib sul kettale kaust, mida kasutad kui tavalist kausta kettal. Failid, mida sinna paigutad või salvestad, ilmuvad automaatselt SkyDrive’i. Ka on sellistel failidel maha võetud tavapärane faili suuruse piirang ja nii võib üles laadida kuni 2GB mahuga faile.

SkyDrive’i sisu

SkyDrive’i aknas on näha nelja liiki “sisu”:

 1. Oma failid ja kaustad. Pildil esimesed kolm nime (Failid, Dokumendid, Fotod). Eraldi tuuakse välja kohad-kaustad, mida hiljuti olen kasutanud.

   

 2. Ühiskasutuses nime all on need kaustad, mida keegi mulle on nimeliselt (LiveID kaudu) jaganud.

   

 3. Rühmad. Igale Live Group rühmale, kuhu sa kuulud, eraldatakse samuti SkyDrive ketas (varem 5GB nüüd 1GB). See on automaatselt kõigi grupi liikmete vahel jaotatud.

 4. Viimane osa on õige huvitav ja tekib sulle, kui sa oled SkyDrive’i rakenduse paigaldanud ja selle seadistustes lubanud kohalikud kettad SkyDrive’i kaudu kättesaadavaks muuta. Näiteks saan ma nii kust iganes ligipääsu oma koduses arvutis olevatele failidele ja ketastele (võõrast arvutist tulles nõutakse mobiiliga turvakinnitust).

   

  Nüüd ei ole mul kunagi muret, kus mu asjad on – isegi kui nad pilves ei ole.

   

 

 

 

SkyDrive’i maht ja mõned nipid

Mõnele on see 7GB lootusetult väike, mõnele küllaldane. Seepärast selgitan, kuidas pisut seda piiri “õgvendada”

 1. Teine kasutaja. Teed omale veel ühe LiveID. Selle ketta jagad oma põhi LiveID-ga. Nüüd tekib sulle jagatud kaustade alla täiendav koht, kus pilte vms hoida. Selle maht läheb selle “teise” kraesse, kasutada saad aga sina. Mõned piirangud on aga ka:
  1. Selliselt loodud ketas ei saa sa edasi jagada. Jagada saab see, kelle oma on kaust.
  2. Selliselt loodud ketast ei saa sa oma arvutiga mugavalt sünkroonis hoida. Kasutada saad ainult veebiliidese vahendusel

   

 2. Täiendav grupp. Sa võid omale alati luua Live Grupi (kuhu võid ka üksinda kuuluda). Sel moel saad 1G ruumi juurde. Ka siin on mõned piirangud:
  1. Selliselt loodud ketast ei saa edasi jagada (jagamiseks saab asjaosalise gruppi lisada)
  2. Selliselt loodud ketast ei saa sa oma arvutiga mugavalt sünkroonis hoida. Kasutada saad ainult veebiliidese vahendusel

Kokkuvõtteks

 

SkyDrive on kasutamiseks. Mõnuga kasutamiseks. Erinevad lisavõimalused aitavad mõningaid piire (tasuta) õgvendada. Samas ei ole mul senise 25GB mahuga veel neid piire ette tulnud. Kasutan küll, aga 25GB on 23 veel täitsa vaba.

Jõudu kasutamiseks

Henn

Advertisements
Rubriigid: Office. Salvesta püsiviide oma järjehoidjasse.

2 Responses to SkyDrive kasutamine ja mahupiirangud

 1. marika ütles:

  Kasutan skydrive mobiiltelefonis lumia 1020 ja olen üsna hädas, käesolevad juhtnöörid mind oluliselt ei abistanud. Tahaks saada individuaalset lisakoolitust, aga ei tea kellelt ja palju see maksab. Oleksin väga tänulik koolitaja kontaktide eest.

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja / Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja / Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja / Muuda )

Google+ photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google+ kontot. Logi välja / Muuda )

Connecting to %s