Eesti Panga valuutakursid Excelis

Nonii,

Et kõik ilusasti ära rääkida, pean alustama algusest. Aastaid tagasi palus paar punase peaga poissi, et pai sarvik, meil oleks vaja Lätis tööl käies komandeeringu aruannetes valuutakursse arvutada, et kas saaks teha Excelis sellise funktsiooni, mis neid ise arvutaks.

Mõeldud tehtud, tegin sellise funktsiooni – LatRate nimeks, arvutab kursse läti panga kursitabelist, mille saab veebist – aadressilt: http://www.bank.lv/valutukursi/xml/xml.cfm?date=yyyymmdd (lõpus siis vastavalt kuupäev, mille kohta valuutakurssi tahad).

Funktsiooni saad omale, kui võtad veebist www.sarv.ee/ftp/henn/LatRate.xla, salvestad omale (NB! Allalaadimisel kipub laiend xla muutuma xls-iks) ja paigaldad lisandmoodulina (Excel AddIn).

Juba hea mitu aastat toimib see funktsioon, nautides Läti Panga pakutavat valuutatabelit, Eesti Pangal kahjuks tol ajal valuutatabelit ilusal kujul (XML) üleval ei olnud – nii pidi piirduma Läti Panga omaga.

Nüüd avastasin, et Eesti Pangast saab pea sama ilusa kursitabeli aadressilt:

http://www.eestipank.info/dynamic/erp/erp_xml.jsp?day=dd&month=mm&year=yyyy&type=4&lang=et (jälle, õige koha peale tuleb pista kuupäeva tükid) ja et see on täiesti toimiv.

Muutsin siis natuke kunagi tehtud funktsioone ja panin kokku uue AddIn-i nimega EPRate.xla (paigutan ta kohe peale jutu salvestamist veebi aadressile www.sarv.ee/ftp/henn/EPRate).

Uues pakis on natuke muudetud vahetulemust puhverdamist. Kui LatRate-s pisteti puhvrisse viimane päritud kuupäev kogu oma kursitabeliga, siis uues EPRates, pistetakse puhvrisse kõik käivitamisest saadik küsitud kursid (kuupäevad). See muudab näiteks kursi muutumise graafikud palju kiiremaks (eelnevalt pidi iga kuupäeva veebist uuesti laadima). Puhvri jälgimiseks lisasin kaks lisafunktsiooni – üks näitab puhvri suurust (mitu kurssi on mällu salvestatud). Kuna nüüd kõik kord küsitud kursid paiknevad mälus, siis ei värskenda Excel kursse, kui neid päeva jooksul lisandub. Selleks on teine lisafunktsioon, mille ümberarvutamisel puhastatakse puhver.

Väike kokkuvõte siis funktsioonidest:

=EPRATE(kood, kuupäev)

=EPNAME(kood, kuupäev)

=EPCOUNT()

=EPRESET(kas_teha_reset)

Väike seletus:

EPRATE ja EPNAME annavad vastava koodiga valuuta kursi ja nimetuse küsitud kuupäeval

EPCOUNT annab vastuseks kursitabeli puhvri suuruse

EPRESET(true) puhastab kursitabeli puhvri

Proovi ja katseta, kui meeldib – kirjuta, kui tekib küsimus, kirjuta ikka

Henn

Advertisements
Rubriigid: Määratlemata. Salvesta püsiviide oma järjehoidjasse.

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja / Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja / Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja / Muuda )

Google+ photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google+ kontot. Logi välja / Muuda )

Connecting to %s