Vot mis juhtus meilikontoga

 

Täna juhtus minuga naljakas lugu. Installisin oma 64bit VISTA alla SP1 ja panin siis ka viimase versiooni LIVE peale.

Kõik kena, kõik töötab kuni hakkasin oma meilikontosid Live Mail all püsti panema. Mul on vanast ajast kogunenud kolm meilikontot ja need toimivad ilusti ja kasutan neid – Live meil on päris mõnus (neiupõlvenimega hotmail)

Sama asi juba 32 bit VISTA alla tehtud ja ei oodanud ühtegi üllatust, üllatus aga tuli. Vaatan oma meilikontot ja ehmatan – sissetulnud meilid on kuhugi ära kadunud. Väljasaadetud samuti. Kõik muud kaustad postkastis alles, aga neid kahte ei ole.Seal aga mitme aasta kirjavahetus :O (10G postkastiruumi – sellest on 3% seega umbes 300MB kasutatud – päris palju vist?)

Hakkan siis asja uurima (tegelikutl kahtlustasin juba milles asi). Lugu ise lihtne.

Kuna nii vista kui live mul puha eestikeelsed, siis vanade harjunud postkastide – Inbox, sent items jne asemel ilusti Sisse ja Saadetud ja sellised. Ainult, et …

Mõni aasta tagasi oli tookordne kas Outlook Express või MSN Explorer või miski muu asi, mis iganes sel ajal meilidega toimetas, samuti eestikeelne. Selle käigus muudeti tavakontode nimed ilusti ära. Pärast läks asi inglispeale tagasi miskist versioonist ja postkasti tekkisid kahed kaustad – Inbox ja Sisse, Sent Items ja Saadetud, Drafts ja Mustandid. Uus Live Mail aga ei muuda kaustade nimesid – ta ainult näitab neid eri nimega – sõltuvalt selles, mis keelega tegeled. Proovib näidata Inboxi aga siin juba kaust nimega Sisse – no ju siis ei saa näidata ja ei näitagi 🙂

Sain muidugi asjast jagu. Lähenesin oma postkastile veebi kaudu – mail-live.com – seal õnneks kõik kaustad olemas, kusjuures päris normaalne veebiliides – ei jää palju Outlook web accessile alla. Läksin siis nimetasin paar kausta ringi "Sisse" -> "Sisse vana" jne.

Häälestasin Windows Live Maili uuesti – ja hoplaa – kõik kaustad ilusti olemas.

Selle jutu mõte on mis

Tgeleikult on vahva, et läbi aastate mõned teenused on järjepidevad olnud, nime küll muutnud, aga ikka toiminud. Ja nüüdseks eestikeelseks muutunud. Kui mõni pisiviga ka on, siis sellest saab jagu.

Ahjah – tänane jutuke on kirjutatud Windows Live Writeriga, Windows VISTA 64 SP1 all ja lihtsalt salvestatud blogisse. Ei mingit kallist lisatarkvara ja ei mingit keerulist upplõudimist ega daunlõudimist.

Henn SP1

Advertisements
Rubriigid: Määratlemata. Salvesta püsiviide oma järjehoidjasse.

Vot mis juhtus meilikontoga on saanud ühe vastuse

  1. Anni ütles:

    Tere uus veebisõber 😉 Kirjutan samuti omi lugusid WLW-ga. Väga mugav.

Lisa kommentaar

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out / Muuda )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out / Muuda )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out / Muuda )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out / Muuda )

Connecting to %s