31. Reisipäev – vahepala Dubai lennujaamast

Mõned soovitused sellele, kes satub Dubai lennujaama ja peab siin pikemalt istuma. Eriti Emiratesi reisijatele.

 

  1. Tekk – tahad magada, võta lennukist tekk kaasa, või kasvõi kaks. Emiratesi tekid on kaasavõtmiseks ja pannakse uued. Rahvas kasutab neid laialdaselt. Ära häbene. Pika ringiga muidugi koguneb neid palju, ära kõiki kahh kaasa võta. Piisab kui on 1 alla ja üks peale võtmiseks.
  2. Internett – Dubai lennujaamast saad osta ajutise, kuuajalise tasuta internetiühenduse hinnaga 0 dollarit. Just täpselt nii see nende veebis kõlabki – osta tasuta kuuajaline piiranguteta juurdepääs. Mingit kaardinumbrit ei küsita. Tomib! Saab ka helistada nii VOIP süsteemidega kui Skypega.
  3. Toide – Dubai lennujaamas on pistikuid, aga nad on väga ebamugavates kohtades, kuskil ei ole toolide juures. Aga! Mine Iiri õlletuppa, istu mugava ja pehme pingi peal. Kohe pingi küljes on pistikud (NB! Briti pistik). Võta üks Guinness ja mõnule. Kausiga pähkleid tuuakse juurde. Kui sa just magama ei keera, on igati mõnusam kui suures saalis toolidel. Baarmen kogub paberrahasid – minult sai Eesti 25 kroonise ja Malediivi 5-lise (mis see seal iganes oli see rahaühik). Mina sain vastu suure peotäie igasuguseid münte.
  4. SÖÖMINE! Kõige olulisem soovitus. Kui sul on pikk transiidiootus (ma ei tea, kust alates on pikk, mul oli 9 tundi) Emiratese lendude vahel, siis otsi üles 19 geidi juures söögikoht. Seal antakse sulle boarding passi ettenäitamisel kas buffe hommik või lõuna või õhtusöök. Meie valisime lõuna – suurepärane. Kell 12:30 hakatakse süüa andma ja kell 14 on meil vaja geiti minna. Väga hea ajastus. Söök ise on suurepärane. Ainult kohvi ei ole. Ja pika peale on maasikad otsas – nii et mine kohe alguse ajaks. Pärast on pikk saba. Minu kogemuses on Emirates küll ainuke lennufirma, kellel on „turistiklassi lounge”.
  5. Jaluta ja vaata. Siin on nii plaju ja erinevaid inimtüüpe, et sa saad aastaks ette nautida.

 

Kokkuvõtteks: Dubai lennujaamas on võimalik aega sisustada. Ja teha seda kasulikult ja mõnusasti. Ahjah – otsi aegsasti üles araabia hobustega seinapannoo – selle all on magamiseks ja puhkamiseks kohandatud istmed.

 

Meie nüüd kohe türki minevale lennukile. Päev otsa teatatakse iga 5 minuti tagant, et kui sa Emiratese lennukile hiljaks jääd ja ei ole geidis 15 min enne lennuki lendamahakkamist, siis sind peale ei lasta ja su kohver pannakse kahh maha. Natsa tüütu juba – oskan seda teadaannet nii araabia kui inglise keeles varsti peast.

 

Advertisements
Rubriigid: Travel. Salvesta püsiviide oma järjehoidjasse.

31. Reisipäev – vahepala Dubai lennujaamast on saanud ühe vastuse

  1. Unknown ütles:

    Väga asjakohased soovitused! Tasuks ehk täienduseks soovitada magamise puhul kokkupõrkeid egiptuse naispolitseinikega võimaluse korral vältida. 😉

Lisa kommentaar

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out / Muuda )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out / Muuda )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out / Muuda )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out / Muuda )

Connecting to %s