30. Reisipäev

30. Reisipäev – L  11.03 – Bangkok

 

Niisiis üks reisipäev jäi vahelt ära – 21 tundi peale ettenähtud aega tagasi lennujaamas,täpselt sama koha peal, kus enne. Isegi sama tooli peal istume, kus eelmine õhtu. Ja nüüd siis väljalend õnnestub. Austraalia jääb maha ja meie lendame järgmisele maale – Taisse.

 

Bangkokis oli plaani järgi ette nähtud kaks päeva olla, nüüd on sellest siis järel päev, saabusime küll eile, reedel, kell 9 õhtul, aga sisuliselt on see päev läbi. Harjumuspärasemas Austraalias oleks kell juba üle kesköö (appi, see ajavööndite asi hakkab omalgi üle kupli käima). Magama – kella 5st võiks juba üls tulla hommikusöögile.

 

Bangkokis on meil varutud interneti kaudu hotell Narai. Oti soovitus ja ei pea ka pettuma. Hotell on viisakas, silma järgi taas ****, kuigi siin neid tärne keegi välja ei pane. Samasse hotelli tuleb ka üks minust vanem mees meie hilinenud lennukilt. Temaga juttu tehes selgub, et temal võttis see kaotatud päev väga suure tüki elust – tema pikaajaline „girlfriend” läks mehele ja ta ei jõudnuki tseremooniale. Pidusse nädalavahetusel ta jõuab. Tema hinnangul on tegmist viisaka hotelliga.

 

Hotelli taksoga sõites tasub siin olla kavalam kui nemad. Lennujaamas pakub sulle terve hulk karupoegi mõnusat ja kindlat taksot – hind 700 bahti (jaga umbes kolmega). Raamatu ja ka uue austraallasest sõbra soovitus ag asoovitab kindlalt minna taksosappa. Saad sama hea taksosõidu – 250-350 bahti eest.

 

Taksoni jõudmiseks tuleb meil küll läbida väike kadalip. Siia riiki on vaja viisat (hind 1000 bahti) selle saamiseks teha pilt (hind 200 bahti) ja täita miskiseid mõttetuid pabereid. Huvitav – seda, et väljumisel hoia 500 bahti lennujaamamakuks alles, soovitasid kõik, aga et võta kodust foto kaasa, ei taibanud keegi meenutada. Nüüd siis rikastab mu fotokogu passipilt jube sassis juuste ja unise näoga Hennust. Appike – nad teevad 4 võtet, lõikavad sellest 8 pilti, kes tahab mälestuseks – 7 pilti on veel alles. Pildi teeb automaat – väga põnev automaat. Nii nagu meilgi – istud sisse ja vaatad silmad õigele joonele ja ootad. Selle vahega, et sed ajuhib ja raha kogub asjalik tai-poiss. Masina sisemus on ilusti lahti ja elektroonika vahel on tema nn „töötuba”. Rahakott ja muud vajalikud asjad.

 

Aga see oli kõik reede õhtul. Nüüd on laupäev, kell on 5 hommikul, võiks minna hommikust sööma, kuid ei – mina magan, sest uni on hea. Kella 6ni, poole 7ni. Siis ikka üles – kõht nõuab oma.

 

Hommikusöök on rikkalik ja väga mitmekesine. Hakkab meenutama hommikusööki Singapuris. Üks hiina moodi supp, üks jaapani moodi supp, igasugused kõikvõimalikud munaroad – kohapeal valmistamisega jne jne jne. Kõige selle manustamisele kulub tubli üle poole tunni.

 

Peale hommikusööki vaja teha sõjaplaan, kuidas sellest linnast selle vähem kui päevaga maksimum välja pigistada. Peale mõningast arutamist jääb kehtima plaan, hommikupoole kolame jala siinsamas ümbruses, õhtupoole läheme kuningapaleed ja templit vaatama (tuur). Vahepeal chekime out ja paneme asjad hoidu ning sööme ühe lõuna. Peale tuuri kolame veel linnas ja siis minema. Ja kõik sujub just selle sõjaplaani järgi.

 

Siitsamast hotelli juurest Indu templini, siis turule ja pisut kohalikku meeleolu. Seejärel tunnine ringisõit tuk-tukiga (10 bahti eest!). Tundub kirjapanduna, et polegi nagu midagi – meeleolust ja linnast aga hakkab pilt ette saama. Kui eile taksoga väsinuna siia tullesmõtlesin, et selle Bangkoki oleks võinud vahele jätta, siis nüüd enam nii ei arva. Pool päeva oli päris asjalik aj teine tundub kahh tulema. Ainus probleem on tappev palavus. Mõõtsin varjus (seda küll lõunasöögi ajal) – 35 kraadi. Ja hullemaks kisub. Täna pidi 40ni minema.

 

Lõunat sööme siinsamas hotelli kõrval väikeses restoranis – valida kaks kiiret komplekti – Thai-set ja Jaapanese-set, peale jääb Tai valik ja vist on kavalgi. Kuna aga tuurile kogunemise aeg on kohekohe, peame magustoidu söömata jätma.

 

Tuurile korjatakse erinevatest hotellidest (meie ja sheraton jne) umbes 8 inimest. Teised kõik Inglismaalt. Ja tuur ise on selle nelja tunni sisse mahutatuna oma nime väärt. Väike ülevaade linnast (ja ummikutest, mida täna on õnneks vähe), seejärel kuningapalee, mida on koos templiga uskumatult palju, siis väike piiripeal olek – palavus hakkab südamele ja lõpuks külaskäik vääriskivitöökotta, tehasepoodi või mis asi see nüüd on. Safiirid, rubiinid, smaragdid – oehh silma ees võtab kirjuks. Pildistada ei tohi ja osta ei jaksa. Hinnad umbes 3K ja 10K jne dollarit. Aga vaadata tasub. Eriti et on jahe ja et antakse ennelimonaadi ja pärast kohvi.

 

Tuuri lõpus ehmatus. Lonely planeti raamat ja kuningalossi voldikud jäid teise bussi. Nimelt siin neid vahetatakse. Aga giid lohutab – küsib hotelli nime, lubab üles otsida ja meie hotelli saata. Mõttes kanname raamatukese maha – kes see jõuab täna õhtuga, aga näe imet – peale õhtusööki oma asjule järele minnes, ulatatakse meile ka kadunud raamat, voldikud ilusti selle vahel alles.

 

Peale tuuri olen mina igatahes natukene aega läbi, aga kogun ennast ruttu ja läheme jalutame veel, enne kui õhtust sööme ja lahkume. Ja ei kahetse seda jalutamist kuidagi. Nimelt komistame ühe massaazisalongi otsa ja otsustame võtta tunnike traditsioonilist tai massaazi. Teadmata, mis see on, aga arvates, et vähemalt saab puhata, lõõgastuda ja mõnuleda. Ehh naiive. Ei miskit puhkamist. Selle tunni siis elab kena pisike tailanna mul sõna otseses mõttes kõigi nelja jalaga seljas, väänab ja kolgib mind elu eest. Natuke muresten oma katkise põlve ja puusa pärast, sest nii nagu tema, pole mind ammu väänatud. Aga see tund aega oli oma raha väärt. Olen küll põhjalikult läbi klopitud, aga üleni lõõgastatud, mõnus ja rahul.

 

Ja ega midagi muud erilist ei olegi selle pooliku Bangkoki päeva kohta rääkida ega kirja panna. Üks on taas selge – siia tuleb kunagi pikemaks ajaks tulla – see maa ja rahvas on väga tore, lahke ja tundub väga rikka ja põnevana. Ainult et siia tuleb tulla talvel (kui neil on alla 30 kraadi kahh vahel). Praegu oli küll talv – Budha kuju templis oli riietatud talverüüssegi, aga viimaseid päevi. Siin ongi kolm aastaaega – suvi, vihmane, talv.

 

Ahjah – Taist jäi ostmata kohalik lipuke ja saatmata postkaardid.

 

Koht: no mis sa siin kohaks paned? Bangkok, Narai hotell?

Igatahes koordinaate ma ei tabanud, GPSil oli aku tühi.

Ja kuum oli jubedasti – õhtusöögigi ajal 33 kraadi (päike loojas, seega varjus)

Advertisements
Rubriigid: Travel. Salvesta püsiviide oma järjehoidjasse.

3 Responses to 30. Reisipäev

  1. Unknown ütles:

    Hi,Do you need advertising displays, screen advertisings, digital sign, digital signages and LCDs? Please go Here:www.amberdigital.com.hk(Amberdigital).we have explored and developed the international market with professionalism. We have built a widespread marketing network, and set up a capable management team dedicated to provide beyond-expectation services to our customers.
    amberdigital Contact Us
    website:www.amberdigital.com.hk
    alibaba:amberdigital.en.alibaba.com[jeecfbidgdbi]

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Google+ photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google+ kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

w

Connecting to %s