27. Reisipäev

27. Reisipäev  – K 8.03 – sinimägedes ja külas kolmel õel

 

Tänane hommik on asjalik ja kiire. Proovime kohe peale hommikusööki minna mägedesse. Mihkel tuleb seltsi ja teejuhiks, ise me ei oskaks sealt poole päevaga nii palju välja kaevata. Autoga umbes tunnike sõitu ja oleme mägedes, on mõnusalt jahe (26 kraadi) ja väga väga ilus ning põnev.

 

Sinimägede nimi pärineb tegelikult eukalüptipuudest. Jah, nendest samadest, mida koaalad söövad, aga ned ei söö päris iga eukalüptipuud. Neil on mingid kindlad sordid. Nimelt tekitab eukalüptipuu õli päikese käes sellise virvendava vine, mis annab mägedele sinaka varjundi. Et täna on sombune hommik, jääb see efekt nägemata, aga me usume ja võtame seda kui tõsiasja.

 

Kolm õde on üks aljude rühm seal sinimägedes – väga veetlev ja kättesaamatu.

 

Nagu ikka suurepäraste loodusvaadetega, ei ole siin sõnadesse panna midagi. Tean lihtsalt, et Mihkel tõi meid kohtadesse, kust siinne rahvuspark kõige paremini kätte paistab. Sõidame ka nööriotsas gondliga (milles lisaks meile mitukümmend jaapani turisti) ja jalutuskäik missugune.

 

Lõuna sööme väikeses, äärmiselt mugavas ja hubases teemajas (selle õuel) Megalong Valleys. Peale lõunat tagasi, mina saan känguru ja vombati liiklusmärgid ja imelise kogemuse veel ühest loodusväärtusest. Õhtusöök on meil plaanis ühes kohalikus pubis, sellest siis juba homses loos.

 

Naljakas – kirja panduna oleks päev nagu lühike ja tühi olnud, tegelikkuses oli väga sisukas, pikk ja meeldiv päev.

Advertisements
Rubriigid: Travel. Salvesta püsiviide oma järjehoidjasse.

Lisa kommentaar

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out / Muuda )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out / Muuda )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out / Muuda )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out / Muuda )

Connecting to %s