24. Reisipäev

24. Reisipäev – P 5.03 – Puhkus mereääres

 

Hommik algab lõdinal. Külm on. Teki alt ei taha välja kuidagi ronida – 15 kraadi on toas ja õues. Oleme eile saanud saksa tüdrukult vihje ja plaanme suunduda põhjapoole, kus mererand ja ehk võmalus nii sukelduda kui suvitada. Kuigi meil Katikati majakene kaheks ööks kinni pandud, võtame igaks juhuks kõik kraami kaasa, et ehk ei hakkagi tagasi tulema ja jääme mereranda puhkama ja pühapäeva veetma.

 

Selgub et plaan oli ainuõige, Kaks tundi sõitu ja me oleme peaaegu paradiisis. On mererand, on vaba koht öömajale, on sukeldumisklubi, on päike, on puhkus. Viimane päev Uuest Meremaast tõotab tulla mõnus puhkepäev.

 

Vaade rannalt on võrratum rand ise 5 minutit jalutada meie hotellist (Tatahi Lodge Backpackers), toidupood veel lähemal ja sukeldamisklubi kahh siinsamas. Paremat vedamist, sobimist või õnnestumist annab otsida,

 

Loomulikult käin ujumas, võtan päikest, käin sukeldumas (ime et viimasel minutil paati pääsen) ja naudin suve. Õhtu lõpetab jalutuskäik Cathedral Gove’i – siinne suurim aatamisväärsus – vee ja klajude koostöös tekkinud looduslik meistriteos. Ei seda ei anna kirjeldada – ehk mõni pilt annab pisikese aimduse.

 

Õhtusöögiks saab grillitud lambaliha tomatisalati ja pudeli Uus Meremaa veiniga. Reisi Uus-Meremaa osa on sellega otsas. Väga ilus, mitmekesine, väsitav ja kosutav, väga erinevate meeleolude ja vaatamisväärsustega kaks nädalat. Ma loodan, et reisi siia maale on võimalik elus veel korrata. Tahtmine igatahes on,

 

Koht: Hahei, Tatahi Lodge

36,83976S

175,80174E

25m

25 kraadi õues kell 8 õhtul

Advertisements
Rubriigid: Travel. Salvesta püsiviide oma järjehoidjasse.

Lisa kommentaar

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out / Muuda )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out / Muuda )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out / Muuda )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out / Muuda )

Connecting to %s