12. Reisipäev

12. reisipäev – T 21.02 – saabumine Uuele Meremaale
Uni. Ei migit kahtlust, uni. Mis muud saabki välja tulla inimese seest, kellel ühest päevast on 3 ja teisest veel 2 tundi on maha lõigatud, ja öö vahelt eemaldatud. (ehh laps kirjutas, et loeb kodus Blomkvisti).
Hommikusöök. Brisbanes maale ja tagasi lennukile. Ehh mõni aeg tagasi oleks selle liigutuse jaoks Austraalia viisat vaja olnud. Siis veel üks hommikusöök ja olemegi Uuel Meremaal. See on siis maakera kuklapool. Tegelikult tuleks meil veel minna pisut lõuna ja ida poole, sisi oleks täpslet vastu Eestit, aga sinna me ei lähe. Seal ookean ja kaks kurba saarekest. Me hakkame nüüd Uut Meremaad avastama ja üle vaatama. Esialgu aga tahaks magama minna. Sõitma hakkasime Singapurist õhtul kell 10, sõitsime kirjade järgi 12-13 tundi, nüüd on kell 5 peale lõunat, ajavahele on 5 tundi otsa tulnud.
Maaleminek sujus viperusteta, ainult see söögiasjade kohvrites olemine tekitas suure küsimuse ja mure. Nimlet ei tohi ei austraaliasse ega uus meremaale tuua söögiasju. Meil aga kohvris tahvlid shokolaadi, oma tarbeks kodune kohv, terve hulk teed jne.
Biokontrollis teavitame, et meil sellised asjad, aga kuna need pole ei juust ega salaami, ega ka mitte puuviljad, siis lubatakse meid maale.
Üks soovitus, mida tasub tõsiselt võtta – parem jäta siia tulles igasugune söögikraam maha, või sisi teavita, mis sul kohvris on. Ära "unusta" söögiasju niisama – võid päris kopsaka trahvi saada. Kui meil käivad lennujaamas narkokoerad, sisi seal toidukoerad, mis leiavad pisemagi kahtlase asja.
Lennujaamas lähen ja buugin meile öömaja – "base BackPakers" (nendest backpakersitest teeme veel juttu) ja sellega koos võtan ka linnabussile pileti. KÕik sujub nagu õlitatult. Kõik saavad aru, mida meile vaja ja unine lennukilttulija võb julgelt linna sõita, oma hostelisse ronida ja magada, magada, magada. Esimene õhtu Uuel Meremaal kulubki magamisele. Väike linnaskäik vahele, aga uni on magus. Homme siis taas tõsiselt tööle.
BackPakers tundub olevat siinne väga populaarne hotelli (majutuse) liik. Midagi ühiselamu taolist. on kaheseid tube ona neljaseid on ka tõelisi ühikatube mis on imeodavad. Üleval 7. korrusel on ühikatest tuttav kommunaalköök, kus nõud ja pliidid olemas. Kes ei viitsi süüa teha, on ka odav söögikoht. Noortele reisihimulistele inimestele väga mugav ja taskukohane majutusviis. Neid on üle Uus Meremaa sadu ja neid on kõikjal.
Tänase päeva lõpuks veel mõned tehnilised soovitused, mida ma olen siis kas ise nautinud või puudust tundnud.
Sedalaadi reisil on probleme pistikupesad. Mul on õnnestunud kunagi ühel konverentsil saada suveniiriks universaalne reisiadapter. Sobib pea kõigisse maailma pistikutesse. Sri Lankal leidus mõningaid, kuhu ei läinud, aga neil olid hotellides oma adapterid. Mul on kaasa ka kolme auguga pikendusjuhe nii et vajadusel saan kõiki asju korraga laadida.
Kaasas võiks olla LAN-kaabel (kui sul on oma läpakas). On kohti (viimane lennujaamas) kus antakse pistik aga pistmise asja pead ise leidma. Mul on selline kompaktne lahtitõmmatav võrgujuhe – aga kahjuks kodus.
Lennujaamades tasub linna minnes hoolega tutvuda kõigi võimalustega. Singapuris ja aucklandis oli sellest väga palju abi. seletatakse lahkelt ja leiad endale soodsaima võimaluse.
Aga nüüd ma magama. Kell on juba pool kaks ja juba on kolmapäev
Koht: auckland, base BackPakers
36,84571S
174,76730E
20m (mõõtsin 7. korrusel) 21.02.06 22:00 (meist +11 tundi)
väljas umbes 25 kraadi
Mõõõõõõõõõõõõõõnus!
 
Advertisements
Rubriigid: Travel. Salvesta püsiviide oma järjehoidjasse.

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja / Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja / Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja / Muuda )

Google+ photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google+ kontot. Logi välja / Muuda )

Connecting to %s