5. Reisipäev

Viies päev oli selline naljakas. Mõnus laisklemine aga muidu suht tühi.

Hommikul rannas logeledes sattusin vaatama krabide elu ja askeldamist. Tundub, et nad väga ei lase ennast turistidest ja päevitakatest segada. askeldavad liival, kaevavad endale augu, toimetavad midagi seal sees. Aegajalt käivad väljas teistele näitamas, et see on nende auk. Mis aga on kogu selle askeldamise mõte – väemlat ühe sain videosse võetud. Õhtul pimedas rannas, kus lambivalgus, oli näha palju suuremaid ja asisemaid ja rohkem ringi sibamas.

Males käik tundus kuidagi lahja. Maailma väikseim pealinn oli tsutike igav. Kaatriga üle mere ja sadamas võttis meid vastu kohalike giidide-karupoegade parv. Meile anti kaaslaseks üks habemik. Ta püüdis meile rääkida aga ega ta eriti põhjalikuks minna ei suutnud.

Sultani park on kuidagi räämas ja hooldamata. Rahvusmuuseum seal sees tühi. Mošeesse ei pääsenud me, kuna seal käis hetkel palvus. Kalaturg, muiduturg, shopingutänav ja läbi see linn oligi. Kõige suuremad asjad olid endine presidendipalee, praegune presidendipalee, presidendi ametiasutused ja sõjaväeosa.

Linna suurusest rääkis meie karupoeg mõistega 5km. Kas oli see linna ümbermõõt, läbimõõt või pindala, polegi väga oluline. Imestama pani, miks selles linnas on autod. Ja veel nii palju autosid, et parkimisel on piirangud. Igatahes nägime, kuidas ühele parkijale tehti trahvi. Siin linnas ei ole ju autoga kuhugi sõita.

Õhtusöök ei üllatanud enam millegiga. Kui vaid katastroofiline tunne mnus endas – ma ei jaksa enam süüa. Ja ees on sellised maad nagu Tseilon, Singapur, Tai, Uus-Meremaa. Ma pean midagi välja mõtlema, aga ma ei saa ju kõiki neid hõrgutisi maitsmata jätta. Täna on igatahes hiina buffe’. Ehk leian endas taas jõu.

Õhtune ebameeldiv üllatus oli interneti kadumine. Paar tundi otsiti mulle IT-meest, siis me häkkisime temaga tükk aega, aga asjatult. Siis selgus et järgmise astme IT-mees on Males ja teda ei saa praegu telefoniga kätte. Igatahes kella kolmeks öösel oli internett tagasi.

Ja teine ebameeldiv üllatus oli, et snorgeldamine jääb ära – tahtjaid vähe. Nii et reisi kuues hommik tuleb taas laisklemine.

Advertisements
Rubriigid: Travel. Salvesta püsiviide oma järjehoidjasse.

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja / Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja / Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja / Muuda )

Google+ photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google+ kontot. Logi välja / Muuda )

Connecting to %s